מין אוכל שכזה – הרצאות

מין אוכל שכזה - הרצאות

ההרצאה - מין אוכל שכזה - מאכלים מעוררי חשק ותשוקה

בהרצאה מרתקת, מלווה במצגת מדליקה וקטעי וידאו, נדבר על השפעות האוכל במהלך ההיסטוריה המינית של האנושות. בהרצאה נספר ונדבר על איך הכל התחיל, ואיך נוכל לרתום את תכולת המזווה להעצים את החשק והתשוקה בזוגיות שלנו. באי ההרצאה יצאו עם ידע ורעיונות לארוחה הזוגית הבאה, איך להרכיב מיני מזונות ולמשוך את בני זוגנו אלינו באמצעות הקסם של האוכל.

קצת מתוך ההרצאה – מהתפוח שהעניקה חוה לאדם ועד ה- KamaSutra מזון הוא לא רק דלק המזין את הגוף אלא מזון המזין את הנשמה. 
מהם מאכלים אפרודיזיאקים?
האם מאכלים אפרודיזיאקים באמת עובדים?
מהם סוגי ההתאהבות?
מה הקשר בין הראש לחוש הטעם?

על פני תרבויות שונות, מזונות מסוימים צמחו עם מוניטין וקיבלו הגדרה כ- אפרודיזיאק – aphrodisiacs. אוכל מעורר חשק ותשוקה, פוריות ולהט.
מרכיבי מיני המזונות והחומרים שבהם משפיעים עלינו, בעיקר עם שילוב של תגובות חושיות שונות – שביעות רצון חזותית של מראה של אוכל מעורר תיאבון, גירוי של ריחות מהנה שלהם ואת סיפוק מישוש – מרקמים ואפילו קולות רקע.
משמע חמשת החושים בשירות המיניות והתשוקה.
בתרבויות המזרח נהוג שלא לטעום את המזון בשעת הכנתו, מזון שנטעם אינו ראוי להגשה כי הוא הופך חסר, כאילו ובפעולת הטעימה נלקח משהו מאנרגיית המזון, על משקל הזיזי את תשוקותיך הצידה כשאת מכינה עבור האחר.
ההודים העתיקים מאמינים שתמצית הטעם של המזון הופכת באופן רציף לדם, לשומן, למוח העצם ולבסוף הופכת לביצית עצמה – המזון הופך להיות, אם כך, שלב משמעותי בפוריות עצמה 

שוקולד קאמה סוטרה

מזונות אפרודיזיאקים נצרכו בעת העתיק, כשיקויים לפחדים הקשורים במיניות ופוריות, כגון חרדות ביצוע, שפיכה מוקדמת ופוריות. זרעים ואגוזים למשל, תמיד היו סמל לפוריות ושקדים במיוחד, נחשב כי ריח השקדים מטריף נשים, שמשון חיזר אחרי דלילה עם שקדים…
האתיופים שילבו מנהג הנקרא 'גורשה' שהוא האכלת האדם שלצדך, ליצירת אינטימיות וקרבה. המטבח הוגדר הממלכה של האישה ודרכו יכלה 'לשלוט בגבר' להחליש את הגברא שלו, להימנע ממנו או למשוך אותו אליה, תשוקתה ורצונה בא לידי ביטוי במנה שהכינה לו.

כשביקשה האישה לסמן לבעלה כי ברצונה לקיים יחסי אישות, נהגה להכין רוטב שאהוב עליו, ובעת ההגשה הקפידה על המראה. מיד עם הגיעו של אב הבית מהעבודה הכינה לו רעיה טובה קפה והגישה לו מזון. גם הגבר יכול לנהוג במחוות כבוד כלפי אשתו, למשל לשלב את ידו בידה בעת הארוחה, להלל את יצירתה כמביע את הערכתו לאישה שהיא, ולתת לה לאכול ראשונה או למנוע ממנה לעבוד בחוץ ואף לטחון בעבורה קמח.
עוד ביטוי לכבוד ולהערכה הוא כאשר הגבר משבח את אשתו על האוכל הטעים שהכינה בנוכחות אורחים וחברים, ולא מעיר לה על טעויות לפני זרים. למעשה, הטקסיות והגינונים שהתלוו להתנהלות היום–יומית סביב האוכל יכלו להאיר על מערכת היחסים בין בני הזוג.

משחר הזמנים אוכל ומיניות הלכו יד ביד. מארק אנטוני האכיל את קליאופטרה ענבים. שבטי המאיה סגדו לעץ הקקאו וכינו אותו 'מזון האלים', והאגדה מספרת ששליט האצטקים, מונטוזומה, שתה כחמישים גביעי שוקולד מדי יום לפני ביקורו בהרמון הנשים. אבוקדו – אצטקים נהגו לקרוא לעץ האבוקדו, עץ האשכים. הכמרים הקתולים בספרד חשבו בעבר שהפרי הזה כה מגונה עד כדי כך שאסרו את אכילתו…הספרדים הקתולים מצאו אותו כל כך סקסי וכל כך מזכיר את הגוף הנשי שאסרו אותו למאכל לאנשי הקהילה.

מוזמנים להרצאה שונה ומרתקת הנוגעת בכל אחד ואחת מאיתנו בדרך לאהבה ותשוקה עצמית וזוגית

לפרטים נוספים - ללא התחייבות: