fbpx

קדרת כבישה פרמנטה 5 ליטר

שיתוף פעולה מדהים בין Jamooka לאוכל אמיתי Real Food! לרוכשים יינתנו 10% הנחה על קדרת כבישה פרמנטה! קוד קופון – realfood – למימוש ההטבה לחצו כאן

קדירה להכנת ירקות כבושים בשיטה המסורתית של תסיסה (תהליך אנאירובי ללא חמצן) להכנה של ירקות כבושים.

קדירת פרמנטה של ג'מוקה מיוצרת באיכות הגבוהה ביותר.

הקדרה בנויה מחימר ייחודי עשיר בצורן, העובר שריפה בטמפרטורה של 1,200 מעלות והופך לכלי בקשיות אבן (Stoneware).

ציפוי זגוגית שאינו מכיל עופרת ומתכות כבדות

הקדירה מגיעה עם מכסה, זוג משקולות וחוברת הדרכה.

גובה: 22 ס"מ, קוטר: 27 ס"מ, משקל כ-5 ק"ג

450 ש"ח

קדירה להכנת ירקות כבושים בשיטה המסורתית של תסיסה (תהליך אנאירובי ללא חמצן) להכנה של ירקות כבושים.

 • בשיטה זו יתרונות רבים:
 • חיי מדף ארוכים יותר
 • טעם נפלא חמצמץ מעודן

הירקות עשירים בפרוביוטיקה יעילה וחיונית לבריאות, בויטמינים (K,C,B12), במינרלים ובאנזימי עיכול.

המבנה הייחודי של הקדירה יוצר את התנאים האידאליים לכבישה, ללא מגע חמצן, תוך הפעלת לחץ על הירקות הכבושים, בדומה לאופן בו נכבשו ירקות לפני מאות ואלפי שנים בסין ובאירופה.

מדוע ירקות כבושים חיוניים לתזונה בריא?

ירקות כבושים הם לא רק דרך טובה לשמר מזון עונתי לתקופות ארוכות. זוהי דרך נפלאה לצרוך כמות מכובדת של חיידקים פרוביוטיים שנוצרים באופן טבעי מעצם תהליך התסיסה. לכן מזונות מותססים לא רק משפרים את מאזן החיידקים הטובים בגופנו ומגבירים את החיסוניות הכללית שלנו אלא גם משפרים את תהליך העיכול. למרבה הצער, מזונות מותססים “חיים” נעדרים כמעט לחלוטין מהתזונה המערבית המודרנית, ויש לכך השפעה ישירה על בריאותנו, שכן כאמור, הם מסייעים במניעת מחלות. גם כאשר אנחנו קונים מזונות מותססים, כמו למשל מלפפונים כבושים או כרוב כבוש – ברוב המקרים הם עוברים עיקור, שמנטרל מהם את כל החיידקים הטובים והנויטרנטים. לירקות הכבושים יש חיי מדף ארוכים יותר, טעמם חמצמץ מעודן והם עשירים בפרוביוטיקה יעילה וחיונית לבריאות, בויטמינים ) K, C, b12 (, במינרלים ובאנזימי עיכול. כיום מוסכם על כל העוסקים בבריאות טבעית, כי ירקות כבושים, הם בבחינת חומת מגן מפני המחלות השכיחות בחברה המתועשת.

למה דווקא כרוב? היתרונות הבריאותיים של הכרוב הכבוש

עקרונית, ניתן לכבוש כמעט כל ירק ופרי שרוצים. בין הפופולריים לכבישה נמצא את הענבים )יין(, הדגנים )בירה(, הכרוב הירוק והאדום, המלפפונים, הגזר, הכרובית והסלק. אולם לכרוב הירוק שמור מקום של כבוד בין הירקות הכבושים. הכרוב הוא בין הירקות הנוחים ביותר לתסיסה, ככל הנראה בשל העובדה שהוא מכיל יותר סוכרים שמסייעים לתהליך. בנוסף לכך, לכרוב עצמו יש סגולות ריפוי הקשורות במערכת העיכול, מה שהופך את הכרוב הכבוש לתרופה מצוינת לשמירה על עיכול תקין. מחקר שנערך בעניין כרוב וכיבים מצא כי תכולת הגלוטמין הגבוהה שבו היא זו שמעודדת סינתיזה של חומר נוסף )מוצין( המגן על הריריות במעי. בכרוב יש גם תכולת סיבים גבוהה יחסית, וזוהי עוד תרומה שלו לשיפור העיכול.

מדוע כדאי להכין ירקות כבושים בבית?

ירקות כבושים הם לא רק דרך טובה לשמר מזון עונתי לתקופות ארוכות. זוהי בהכנת מזון תעשייתית כל המזון הארוז והמשומר עובר עיקור שמבטל את כל היתרונות הבריאותיים של התססה. למעשה, כמעט ולא נותרים שם חיידקים פרוביוטיים וויטמינים. מה שנקבל זה בעיקר הרבה מאוד מלח.

כיצד מתרחש תהליך כבישת ירקות?

ירקות כבושים הם לא רק דרך טובה לשמר מזון עונתי לתקופות ארוכות. זוהי דרך כל מה שנדרש על מנת שתהליך של התססה יתרחש, כלומר שחיידקים יפיקו אנרגיה כדי לחיות ולהתרבות הוא גלוקוז והיעדר חמצן. תסיסה לאקטית היא התסיסה הבסיסית ביותר, שבה ממולקולת גלוקוז אחת נוצרות שתי מולקולות של חומצת חָלָב ) lactic acid (. הצטברות החומצה, מלבד תרומתה לטעם החמוץ, מונעת את ההתרבות של החיידקים שעשויים לקלקל את המזון וכך בעצם משמרת אותו. התהליך מתרחש לאורך זמן של 3-4 שבועות, שבו מתחלפות מושבות החידקים 3 פעמים ואשר מגיע לאופטימום כאשר רכוז חומצת החלב יהיה עד 2.5% . הפרוביוטיקה שתתפתח בקדירה תהיה מהסוג של Lactobacillus brevis . חיידקים אלה מועילים למערכת העיכול שלנו ולפלורת המעיים ואנחנו שמחים לנוכחותם במערכת העיכול שלנו.

_________________________________________________________________________

איסוף/משלוחים: משלוחים לאיזור הדרום (עד לאיזור באר שבע) המרכז והצפון בתיאום מראש.

באם הוזמן איסוף מראש העין, יש לתאם את האיסוף בטלפון / ווטסאפ 052-3598640.

בהזמנת משלוח, המשלוחים מתבצעים בימי שישי. מועדים ויעדים אחרים מפורסמים מעת לעת.

המשלוחים הינם במסירה אישית בלבד.

שימו לב כי בעת מסירת המשלוח אנו לא נכנסים לבתים, נא לפגוש אותנו בכניסה לביתכם (בבתי מגורים, המשלוחים ימסרו בחניה/במקום עצירה בכביש הקרוב לכניסה לבניין).

חשוב לנו לשמור על טריות ורמת איכות המוצרים שלנו, המשלוחים לא יושארו בלא השגחה/כניסות בתים וכדומה.

לפרטים נוספים ותיאום: 052-3598640 ענת פרנק

*אין כפל מבצעים

0
  0
  עגלת הקניות שלך
  ריקון עגלת הקניותחזרה לחנות
  גלילה לראש העמוד